1. Wstęp

Niniejszy tekst jest skróconym opisem obsługi bardzo popularnego programu komputerowego do nagrywania i edycji muzyki firmy Steinberg – Cubase w wersji 5. Nie jest to pełna instrukcja obsługi tego produktu, gdyż taka jest szeroko dostępna w internecie oraz, oczywiście, dołączona do aplikacji w formie książkowej lub pomocy kontekstowej (help). Jest to raczej praktyczne spojrzenie użytkownika tego programu w zakresie podstawowych potrzeb instrumentalisty, wokalisty czy kompozytora lub aranżera muzycznego. Pozwoli w prosty sposób przebrnąć przez pierwszy kontakt z aplikacją, poznać podstawowe jej funkcje i możliwości, odpowiednio ją skonfigurować zgodnie z własnymi potrzebami, a także dokonać pierwszych nagrań, edytować materiał oraz zgrać i wyeksportować w pożądanym formacie.

Niewątpliwie nie poruszę tu wszystkich tematów i niuansów dotyczących tego programu, ale postaram się wskazać najprostsze drogi do osiągnięcia zamierzonego celu opierając się na własnych doświadczeniach i problemach, przez które musiałem przebrnąć w pracy z aplikacją.

Materiał ten jest skierowany przede wszystkim do początkujących użytkowników Cubase’a, chcących traktować to narzędzie jako półprofesjonalne studio nagrań, w celach edukacyjnych oraz rozwijania własnej wyobraźni muzycznej i wiedzy o akustyce.

Previous Article
Next Article