Regulamin Wypożyczalni Międzybibliotecznej

 1. Z Wypożyczalni Międzybibliotecznej mają prawo korzystać studenci i pedagodzy Akademii Muzycznej w Poznaniu zarejestrowani w Bibliotece Głównej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
 2. Zamówienie na niezbędne i nieosiągalne w Poznaniu materiały biblioteczne czytelnik składa osobiście.
 3. Zamówione przez czytelnika tytuły mogą być sprowadzone z bibliotek uczestniczących w ogólnokrajowej sieci bibliotecznej, do której należą: biblioteki naukowe, biblioteki publiczne, biblioteki pedagogiczne, biblioteki naczelnych organów władzy
  i administracji państwowej, biblioteki ośrodków informacji naukowej, technicznej
  i ekonomicznej.
 4. Czytelnik, który nie zna dokładnych danych bibliograficznych, podaje źródło informacji o poszukiwanej pozycji, pracownik Wypożyczalni Międzybibliotecznej pomoże w jej zlokalizowaniu za pomocą dostępnego katalogu on-line.
 5. Jeśli poszukiwana pozycja znajduje się na terenie Poznania, Wypożyczalnia Międzybiblioteczna pomaga w jej zlokalizowaniu, czytelnik musi do niej dotrzeć sam.
 6. Czytelnik na formularzu składa zamówienie podając opis bibliograficzny, który powinien zawierać: *dla wydawnictw zwartych: nazwisko i imię autora, tytuł, miejsce i rok wydania *dla wydawnictw ciągłych: tytuł, miejsce wydania, tom, rocznik, rok wydania, numer zeszytu, strony, nazwisko autora i tytuł artykułu.
 7. Rewersy powinny być wypełniane przez zamawiającego czytelnie.
 8. Sprowadzone materiały biblioteczne udostępniane są czytelnikom wyłącznie na miejscu w Czytelni Biblioteki Głównej.
 9. Wypożyczenia z bibliotek krajowych są bezpłatne.
Previous Article
Next Article